Будинок обладнаний, як житловий і його будівництво завершили у 2019 році. Конструкція максимально проста – поперечні бруски закріплені механічними гвинтами. Це дає можливість його розбирати на первісні деталі та використовувати повторно.

Схоже до теми: З думкою про планету: в Амстердамі побудують величезний офісний парк для Uber – фото

Шведська компанія CF Møller Architects вирішила використовувати для будівництва деревину з багатошаровим покриттям, оскільки вона є відновлюваною та "еко-френдлі" – залишає менший слід вуглецю, ніж інші традиційні будівельні матеріали, такі як бетон, наприклад.

Що відомо про компанію CF Møller ArchitectsДанська студія архітектури з 1924 року, засновник – Крістіан Фредерік Мьоллер. Останній проєкт студії – офіс Lego у Біллунді (Данія), що містить гігантські цеглини у фасаді.

Архітектори вважають, що квартира у такому будинку збільшує добробут
Архітектори вважають, що квартира у такому будинку збільшує рівень добробут / фото: Dezeen

Будівля в Кайстадені є новою главою в історії будівництва, оскільки, на сьогодні, це найвища шведська будівля з твердого бруса,
– зазначила партнерка проекту Ола Джонсон.

Також Ола зазначила, що через дослідницькі проєкти з деревини автори зосередилися на інноваціях та сприяють подальшій розробці багатоповерхівок з деревини.

Будинок помітно виділяється на фоні стандартних будівель
Будинок помітно виділяється на фоні стандартних будівель / фото: Dezeen

Дерев'яний багатоквартирний будинок в деталях:

– Кількість поверхів: 8,5
– Кількість квартир: 34

Аби досягти максимально природного освітлення та щонайкращого виду з вікна, усі вітальні в будинку розташовані із видом на гавань.
Життя у такому будинку є максимально комфортним та екологічним
Життя у такому будинку є максимально комфортним та екологічним / фото: Dezeen

Будинок помітно вирізняється серед стандартних багатоквартирників формою "коробка" та похилим дахом – спеціально для квартир на останньому, восьмому поверсі. А побудували це архітектурне диво всього за три дні.

А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням