Розглядаючи каталог спліт-систем, досвідчені покупці відразу звертають увагу на японські новинки, оскільки вони займають лідерські позиції в рейтингах, забезпечують високу функціональність та відрізняються стильним дизайном. На якого виробника звернути увагу у 2021 році – далі.

До теми Продуманість та поміркованість: сучасні тренди в дизайні домашнього інтер'єру

Що таке спліт-система

Що таке спліт-система

Що таке спліт-система / Фото Daikin-Market

Спліт-система – це найпоширеніший тип систем охолодження, який широко використовується як в житлових приміщеннях, так і в торгових центрах, офісах та готелях. Такий тип кондиціонера складається з 2-х блоків: внутрішнього і зовнішнього.

Зовнішній блок – це компресорно-конденсаторний агрегат, який стимулює викид тепла, зібраного у приміщенні за допомогою внутрішньої частини. Внутрішній блок виконує функцію випарника, куди надходить охолоджена спеціальна рідина (холодоагент), яка й відповідає за ефективне охолодження простору, в якому ви перебуваєте. Деякі сучасні спліт-системи працюють й у режимі обігріву, тоді внутрішній і зовнішній блоки змінюють базові функції.

Конфігурації спліт-систем


Побутова інверторна настінна модель кондиціонеру / Фото Daikin

Побутова інверторна настінна модель вважається найтиповішим рішенням. Вона допоможе індивідуально налаштувати мікроклімат та зекономить вам чимало коштів, працюючи в режимі очікування. Такий кондиціонер підходить для невеликих квартир та окремого орендованого офісу. Загалом встановлення звичайної спліт-системи передбачає:

 • підключення 1 внутрішнього блока до 1 зовнішнього блока;
 • нагрівання або охолодження 1 приміщення.

Для готелю, ресторану чи приватних будинків площею понад 300 квадратів, експерти радять звернути увагу на мультиспліт-систему:

 • підключення до 5 внутрішніх блоків до 1 зовнішнього;
 • нагрівання або охолодження до 5 різних приміщень;
 • роздільне управління мікрокліматом у приміщеннях.

Якщо ви вагаєтеся, яке рішення підійде саме вам, зверніть увагу на виробників, які спеціалізуються на обидвох конфігураціях. Радимо зупинити свій вибір на кондиціонерах Daikin, оскільки вони пропонують повний спектр гнучких рішень для приміщень будь-якого призначення.

Що повинно бути в спліт-системах


Корпус Daikin спрямовує повітря в необхідному напрямку / Фото Daikin

Окрім різних конфігурацій, спліт-система Daikin має чимало переваг. Зокрема:

 1. Безшумність. Рівень шуму внутрішнього блоку лінійки Sensira становить 21 децибел, у Daikin Stylish ця цифра знижується до 19 децибелів. Обидві комплектації переходять у "тихий режим", який знижує шум на 3 децибели за допомогою пульта дистанційного керування.
 2. Функціональність. Автоматична діагностика і перезапуск, таймер, а у лінійці Stylish – інтелектуальний тепловий датчик та автоматичне перемикання режимів.
 3. Акцент на здоров'ї. Завдяки спеціально розробленій технології, кондиціонери Daikin розщеплюють алергени та усувають неприємні запахи.
 4. Зовнішній вигляд. Користувачі можуть обрати один з 4-х кольорів Stylish, а компактність внутрішніх блоків робить їх практично непомітними в інтер'єрі.
 5. "Начинка". Патентовані компресори з правильно підібраним розміром акумулятора, надійна ізоляція, яка оберігає від шуму та вібрацій, енергоощадний холодагент R-32 і 2 теплообмінних ряди, забезпечують спліт-системам безперебійну та якісну роботу.

Документи та сертифікати

Правильно підібрана спліт-система забезпечить комфорт та затишок у вашому домі / Фото Daikin

Спліт-системи – складний механізм, який вимагає кваліфікованого монтажу і можливості співпраці з дистриб'ютором протягом всього терміну експлуатації (техобслуговування, дозаправлення холодоагентом, ремонт). Крім цього, компанія повинна мати всі необхідні сертифікати, що підтверджують якість техніки

На які сертифікати звернути увагу:

 • Сертифікат ISO14001. Ефективна система управління навколишнім середовищем для захисту людини та довкілля від потенційно можливого впливу її виробничої діяльності, продуктів та послуг. Один із перших виробників, який отримав таке визнання, стала компанія Daikin.

 • Сертифікат ISO9001. Сертифікат гарантує, що виробник приділяє увагу якості на всіх етапах проєктування та виробництва, а також під час післяпродажного обслуговування. Виробнича діяльність Daikin Europe N.V. відповідає усім європейським стандартам виробництва та вимогам щодо якості, а дослідження, що постійно проводяться компанією, зосереджують увагу як на оптимізації продуктивності блоків, так і на питаннях забезпечення якості.

 • Сертифікат ISO50001. Daikin стала однією з перших компаній, які почали послідовно впроваджувати та підтримувати енергетичну політику. Сьогодні заводи, які виробляють техніку, використовують здебільшого “зелену” енергію. Завдяки цим заходам компанія різко скоротила "вуглецевий слід".

 • Сертифікат 18001 OHSAS. У грудні 2010 року компанія Daikin отримала сертифікат 18001 серії оцінки "Охорона праці та техніка безпеки", який визначає стандарти якості систем безпеки та охорони праці.