Цікаві та корисні поради озвучив архітектор та автор блогу "Щоденник архітектора" Руслан Кірнічанський виданню The Village.

До теми! Як прикрасити кімнати в домі на Новий рік і не витратити зайвого

  • Приберіть зайве

Викиньте непотрібні меблі, щоб квартира не була схожа на склад чи магазин. Це особливо важливо зробити у однокімнатних квартирах чи маленьких приміщеннях, де кожен предмет повинен бути красивим і функціональним.

  • Виміряйте ширину проходів

Для початку перестановки чи розміщення меблів варто намалювати план та виміряти довжину і ширину проходів. До того ж, обов’язково зробіть запас у 70-90 сантиметрів між великими меблями і між меблями та стіною.

Важливо, щоб інші меблі не блокували дверці шафи. На плані схематично покажіть, як вони будуть відчинятися та згідно з цим корегуйте розміщення. Також зверніть увагу, щоб не було різких розворотів і нічого не заважало у проході. Це допоможе вам зекономите час на переміщення величезної шафи або дивана.

Куди поставити шафу
Подумайте наперед, куди поставити велику шафу чи диван / Фото derysh

  • Не ставте меблі вздовж стін

Тут можна не боятися сміливих рішень. Так, завдяки стелажу, що ділить кімнату на дві частини, можна організувати зручну робочу зону, а зона спальні, до прикладу, стане більш камерна. Це буде актуально для однокімнатних квартир або квартир-студій.

  • Згрупуйте предмети за призначенням

Поділіть меблі за взаємозв’язком: наприклад, біля дивана логічно буде поставити журнальний столик, а біля книжкових полиць – крісло і торшер для читання. Це дасть можливість організувати повноцінний та комфортний простір. І все буде під рукою.

Книжкова полиця в квартирі
Біля книжкових полиць ставте дивани чи крісла / Фото polki

  • Відсуньте телевізор від вікна

Щоб уникнути сонячних відблисків, екран краще розміщувати подалі від вікна. Окрім того, телевізор перед вікном погано впливатиме на гостроту зору: світло з вікна яскравіше за телевізор, тому очі швидше втомлюватимуться. Тут можуть допомогти лише щільні штори, які повністю заблокують сонячне світло.

  • Закріпіть високі комоди та шафи

Виробники завжди нагадують, що габаритні меблі потрібно надійно кріпити до стін, аби випадково не перекинути їх (особливо це потрібно зробити, якщо у вас є діти, які люблять залазити на ящики та ховатися у шафах).

А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням