Традиційно книги виставляють на стелажах вертикально, так, щоб було видно лише корінець. Утім, ви не зобов'язані дотримуватися цього стандарту, особливо, якщо ваша ціль – створити бібліотеку, яка привертатиме увагу.

Читайте також Яку спліт-систему вибрати: огляд базових характеристик

Горизонтальний спосіб зберігання

Найпростіший спосіб "зламати систему" – скласти книги горизонтально, утворивши на журнальному столику (чи навіть підлозі), стопки різної висоти.

Як прикрасити дім за допомогою книг
Горизонтальне зберігання книг не вимагає стелажів та столиків / Фото Pinterest

Відкриті книги

Ще один цікавий спосіб – розмістити книги на столі, виділивши ті, які відрізняються стильними обкладинками. Також ви можете залишити якусь із книг відкритою, особливо, якщо її прикрашає красива ілюстрація чи фотографія.

Як прикрасити дім за допомогою книг
Поставте кілька книг з красивими обкладинками на журнальний столик / Фото Pinterest

Гра з форматами

Більшість видавництв випускають книги стандартного розміру (14 x 21 сантиметра або 16 x 23 сантиметри). Книги, присвячені мистецтву, архітектурі і фотографії зазвичай трохи більші. Дитяча література нерідко випускається в квадратних форматах. А зручні "кишенькові книги" мають розмір 11 x 18 сантиметрів.

Таке різномаїття розмірів допоможе при оформленні декору. Ви можете створити асиметричну композицію, зібравши книги різних розмірів та кольорів та розташувати їх на стелажі в довільному порядку.

Як прикрасити дім за допомогою книг
Підберіть книги одного кольору / Фото Pinterest

Спеціально обладнані зони в нестандартних кутках квартири

Ми звикли, що книги повинні зберігатися в вітальні або спальні, але кухня чи коридор – нічим не гірше приміщення для того, щоб облаштувати тут бібліотеку.

Як прикрасити дім за допомогою книг
Книги зберігаються під відкритими полицями для посуду / Фото Pinterest

Як прикрасити дім за допомогою книг
Підставка для книг зонує простір / Фото Pinterest

Економія місця

Якщо книг стало занадто багато, ви можете обладнати для них спеціальний стелаж, який одночасно виконуватиме функцію зручної канапи.

Як прикрасити дім за допомогою книг
Ідеальне рішення для економії місця / Фото Pinterest

Старі книги

Книги з порваними сторінками або неактуальна література, успадкована від попередніх поколінь, може стати основою креативних прикрас. Ви можете повісити відкриту книгу на стіну або зробити картину з окремих сторінок, помістивши їх в рамки.

Ще один спосіб скористатися цими книгами – створити з них меблі. Книги можуть стати альтернативою журнального столика чи приліжкової тумби.

Як прикрасити дім за допомогою книг
Спробуйте використати книги для декору / Фото Pinterest

Як подовжити життя книг

Як прикрасити дім за допомогою книг
Як правильно розташувати книги / Фото Pinterest

  • Зберігайте книги виключно в сухих приміщеннях.
  • Не притуляйте книги до стіни, щоб уникнути утворення цвілі.
  • Тривале перебування під сонячними променями може пошкодити обкладинку та сторінки.
  • Не використовуйте для домашньої бібліотеки місця, де багато пилу, наприклад, балкони. Якщо ж це приміщення закрите від дороги та ідеально підходить для встановлення стелажа – забезпечте тут регулярне прибирання.