Джерело: Urdesign

Дім має бути найкомфортнішим місцем на землі. Але ми часто про це забуваємо: працюємо з дому, не розслабляємося як треба, поринаємо в соцмережі й навіть не помічаємо, що вдома. Зробіть свій дім таким, де ви будете справді відпочивати тілом і душею.

За темою Домашній офіс після карантину: 5 ідей від провідних дизайнерів

Рослини

Вазони створюють атмосферу затишку
Вазони створюють атмосферу затишку / Фото handmade-idea

Вазони в помешканні дарують відчуття затишку й щастя. До того ж вони не вимагають багато уваги – це особливо важливо для тих, хто увесь час на роботі.

Зелені рослини у квартирі не тільки радують око, а ще й поглинають вуглекислий газ і насичують повітря киснем.

Освітлення

Стильний торшер в інтер'єрі
Стильний торшер в інтер'єрі / Фото g9.com.ua

Світло, яке можна регулювати – чудовий спосіб змінювати атмосферу в домі. Намагайтеся уникати прямого світла від стелі, продумайте різні сценарії освітлення.

Обов'язково придбайте торшери й настільні лампи, що знадобляться для спокійних розслаблених вечорів.

Запахи

Наповніть свій дім приємними ароматами
Наповніть свій дім приємними ароматами / Фото Archidea

Аромати можуть викликати різноманітні емоції, розслаблювати й збуджувати нервову систему. Наші нюхові рецептори пов'язані з лімбічною нервовою системою, що відповідає за емоції.

Обирайте ефірні олії, що мають заспокійливі властивості: лаванду, ромашку. Або ж такі, що бадьорять та підіймають настрій: бергамот і м'яту.

Кольори

Пастельні кольори сприяють розслабленню
Пастельні кольори сприяють розслабленню / Фото Roomester

Вони теж є сильним інструментом для створення настрою. Кольорова гама в помешканні повинна бути розслабляючою, спокійною.

Це не значить, що доведеться зафарбувати й викинути все яскраве у вашому домі. Але зробіть собі кімнату для відпочинку: нею може стати спальня чи вітальня. Нехай там будуть килими, ковдри, подушки спокійних відтінків.

Текстури

Штучне хутро додає неймовірного затишку кімнаті
Штучне хутро додає неймовірного затишку кімнаті / Фото Happymodern

Тактильні відчуття допомагають розслабитися і відключити постійний потік думок. Придбайте нові покривала, декоративні подушки чи килим. Влітку можна обирати шовк, льон, бавовну. Взимку приємно сидіти на шерсті, штучному хутрі, оксамиті тощо.

Незвично Жити у вежі: як з водонапірної башти зробили стильний дім і скільки це коштує