Йдеться про приміщення колишнього храму Матері Божої Гваделупської у Сан-Франциско. Тепер, окрім мес, тут проводитимуть культурні та освітні заходи.

Дивіться також: Українська компанія збудує особливе житло в серці Нью-Йорка: фото

Що відомо про храм? Римо-католицька церква Матері Божої Гваделупської розташована на вулиці Бродвей, 906 та є історичною пам'яткою Каліфорнії. Вона була збудована у 1880 році, проте зазнала значного руйнування після землетрусу та пожежі у 1906 році.

Після цього храм реконструювали у стилі "відродження місії" і будівля стала однією з перших церков у США, споруджених із залізобетону.

До 1950-х тут активно проводили служби, але з часом прихожан ставало все менше і на початку 90-х було прийнято рішення зачинити храм. Понад 25 років церква була занедбаною і лише напівпідвальні приміщення використовувалися як школа.

Церква Сан-Франциско реконструкція публічний простір
З середини 90-х приміщення церкви було занедбаним / Фото: balbek.com

Як українці причетні до відновлення храму? У 2016-му будівлю викупив інвестор і вирішив облаштувати всередині культурно-освітній центр 906 World.

За задумом авторів, історична споруда мала перетворитись у багатофункціональний комплекс, проектування якого довірили архітектурному бюро з Києва balbek bureau.

церква Сан-Франциско реконструкція Слава Балбек
Над перевтіленням простору працювало українське бюро balbek bureau / Фото: balbek.com

Головна ідея простору – створити майданчик для розвитку молодих стартапів, де учасники могли би жити, працювати, проводити зустрічі, розвиватися і спілкуватися з однодумцями в єдиному, сповненому натхнення і можливостей, просторі.

До теми: Що відомо про перший у Києві коворкінг на природі

У сусідній житловій будівлі розмістився колівінг, у підвальному приміщенні церкви облаштували навчальний центр, а основний хол собору став простором для проведення різноманітних заходів.

Центральний хол церкви перетворився у просторий зал, кількість місць у якому може трансформуватись залежно від кількості відвідувачів. Замість вівтаря у передній частині залу встановили натяжний екран 11 метрів у висоту. Церковні фрески та вітражі вирішили прикрити.

Простір всередині храму може трансформуватись: фото

Для розширення функціональності приміщення архітектори вирішили використати подіумні конструкції. Стаціонарні меблі на них додають затишності.

церква Сан-Франциско балбек бюро
Стаціонарні меблі у приміщенні публічного простору у приміщенні храму в Сан-Франциско / Фото: balbek.com

Однією з умов проектування була інтеграція та встановлення всіх елементів інтер'єру методом сухої збірки, не порушуючи несучі конструкції будівлі.

Сучасними формами й елементами декору дизайнери підкреслили геометрію, історичний та архітектурний образ будівлі.

Мені здається, ми робили цей проект вічність і нам допомагав всесвіт,
– написав про цю роботу засновник balbek bureau Слава Балбек.

Минуле будівлі не заважає зараз проводити тут найрізноманітніші заходи — від занять йогою та сесій з медитації до феміністичних конференцій та фестивалів віртуальної реальності й електронної музики.

Порівняйте, як виглядає бар, який облаштували в приміщенні церкви в бельгійському Антверпені.

А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням.