Комфорт та ергономічність ванної кімнати дуже важливі, адже після важкого робочого дня хочеться розслабитися у теплому душі. Не важливо маленький санвузол чи великий, при правильному плануванні він може бути зручним та стильним. Про головні правила під час ремонту розповіли дизайнери tomkin_design.

Вам сподобається До та після дизайну: 5 неймовірних перевтілень ванної кімнати – фото

  • Обов'язково продумати планування заздалегідь, це перше і найважливіше правило.

планування ванної кімнати

Кривизна стін особливо зустрічається у радянській забудові / Фото інстаграм tomkin_design

  • При плануванні санвузла враховуйте, що після вирівнювання стін, штукатурки, плитки, і вбудованої сантехніки, ширина стін по периметру може зменшитися на 4 — 10 сантиметрів. Тому габаритну сантехніку (ванні, душові, раковини) не можна купувати за чорновим розміром.

правила ремонту у санвузлі

При цьому є дозволена кількість використання ліктів при підведені каналізації, її не варто порушувати / Фото інстаграм tomkin_design

  • Головний предмет санвузла – унітаз. Для правильного функціонування потрібно обов'язково врахувати підведення комунікацій. Відстань від унітазу до стояка – не більше півтора метри. Ухил – 2 сантиметри на 1 метр.

плавила ремонту санвузла

Особливо важкодоступними умивальники стануть для дітей / Фото інстаграм tomkin_design

  • Найчастіша помилка – висота тумби. Стандарт 86 — 90 сантиметрів. АЛЕ, якщо ви вибрали накладну раковину, то висоту тумби потрібно зменшити відповідно до раковини, щоб у сумі вийшло не більше 90 сантиметрів. Якщо у вас під тумбою планується пральна машина, то раковина може бути ТІЛЬКИ вбудована.

ремонт санвузла

Відкривні дверцята на такій висоті під час частого використання – непрактичні / Фото інстаграм tomkin_design

  • Тумба з відкривними дверцятами незручна у ванній, вибирайте з висувними шухлядами.

правила ремонту санвузла

Для змішувачів прихованого монтажу стіна штробиться, або зашивається за допогою гіпсокартону / Фото інстаграм tomkin_design

  • Для вбудованих змішувачів передбачте плюс 5 – 10 сантиметрів для "нарощування" стіни гіпсокартоном. Установка вбудованих частин сантехніки проводитися на початку ремонту.

ремонт у санвузлі

Вбудовані аксесуари заощаджують площу санвузла / Фото інстаграм tomkin_design

  • Передбачте необхідну кількість розеток. Біля раковини варто встановлювати розетки із вологозахистом.

ремонт у санвузлі

Можна встановити розетки у шафці над умивальником для підзарядки зубних щіток / Фото інстаграм tomkin_design

  • Якщо у вас дуже маленька площа санвузла і необхідне встановлення кутового унітазу, використовуйте спеціальну вбудовану модель, а не звичайний унітаз з бачком. Так ви збережете естетику приміщення.

ремонт у санвузлі

Погодьтеся, що такий кутовий унітаз виглядає набагато стильніше / Фото інстаграм tomkin_design

  • Люк для ревізії зробіть з матеріалу стіни, не ставте накладної пластиковий. Як варіант: плитка на магнітах чи люк на тіпонах, пофарбований у тон стіни, все залежить від оздоблення поверхні.

ремонт санвузла

Так ви зробите люк непомітним / Фото інстаграм tomkin_design

  • Обираючи плитку будьте уважні, на сайті може бути вказаний розмір 60х60см, а на практиці виявиться 59,5 сантиметрів, і вся розкладка може змінитися. Консультуйтеся з приводу цього у продавців. Також, якщо плитки немає у наявності, обов'язково замовте її попередньо, щоб майстри змогли одразу приступити до роботи.

Цікаво Антикваріат і лофт: як виглядає квартира дизайнерів у Києві із видом на річку – фото

  • Передбачте додаткову вечірню підсвітку, особливо, якщо у вас є ніша для мийних засобів. Виглядатиме "вау".

ремонт у санвузлі

Підсвітка дзеркала також дуже актуальна, селфі точно вийде вдалим / Фото інстаграм tomkin_design

Щоб ремонт не приносив стрес та лишні витрати радимо звернутися до дизайнерів, вони точно зможуть врахувати всі ваші побажання та запропонують найкращий варіант.