Кухонні меблі – одні із найдорожчих деталей інтер'єру. Якщо ви вирішили не економити на них і хочете, щоб вони були довговічними та комфортними, то варто звернути на деякі деталі при покупці. Про те, як перевірити, чи вас не обманули підрядники й чи ціна відповідає якості, розповідає в інстаграмі дизайнер Михайло Курносов.

Вам сподобається Якою повинна бути ідеальна кухня: поради дизайнерів у фото

5 ключових пунктів при замовленні кухонних меблів:

1. Фурнітура, петлі.

Приклад: глибина висувних модулів в комплектації 500 міліметрів, по факту 350 міліметрів. Висновок: підрядник зекономив на фурнітурі та матеріалах. Це легко перевірити рулеткою. Уважно з петлями й направляючими, щоб не натрапити на невідому фірму замість оплаченого blum або hettich. Потрібно, щоб виробник був зазначений в специфікації. Під час установки перевірте штампи у важкодоступних місцях.

кухня

Інтер'єр кухні / Фото інстаграм mihail_kurnosov

2. Текстури, фактура.

Приклад: у салоні вибрали круту текстуру дерева конкретного європейського бренду, а на об'єкт приїхав дешевший аналог. Візуально помітити різницю складно, тому що минув час. Щоб такого уникнути, потрібно порівняти зразок з готовим продуктом, приклавши вихідний зразок. Часто таке трапляється з матеріалом FENIX NTM. Вважали Феніксом, а відродився, наприклад, Supramat AGT (AGT – непоганий, але дешевший матеріал). Такий трюк легше зробити на чорних і сірих зразках.

3. Основа фасаду і товщина.

Приклад: замовляли фасад на основі МДФ, а на об'єкт приїхав ДСП. Як перевірити: МДФ і ДСП відрізняються за вагою на 20 – 30% плюс кромка. Товщину перевіряємо рулеткою. Подібне трапляється рідко, але перестрахуватися варто.

кухня

Інтер'єр кухні / Фото інстаграм mihail_kurnosov

​4. Ціна.

Кухня на замовлення – уже не стандарт і, як правило, коштує дорожче ніж готові модульні меблі. Коли підрядник говорить про збільшення модуля, наприклад, з 500 міліметрів на 520 міліметрів з доплатою в 30—40 відсотків – це обман. Меблі з масиву – виняток.

Читайте також Яким має бути інтер'єр дитячої: три найголовніших поради від дизайнерів

​5. Техніка.

Тут простіше: не хочете переплачувати за націнку – не лінуйтеся, моніторте ринок і беріть у тих, хто спеціалізується на цьому.