Ландшафтний архітектор Олександр Гривко одержав одну з найпрестижніших європейських премій European Garden Award за проєкт реставрації цього саду. Les Jardins d'Étretat – справжнє диво садово-паркової архітектури.

Незвично Оптичні ілюзії і таємничі апарати: як виглядає інтер'єр секретного бару у Львові

Парк Етрета став надзвичайно популярним серед туристів
Парк Етрета став надзвичайно популярним серед туристів / Фото Etretatgarden

Найпопулярнішими серед туристів стали гігантські каучукові голови, що відпочивають на зелених кущах. Проходиш повз – а вираз їх обличчя несподівано змінюється.

У парку чимало різних незвичних скульптур
У парку чимало різних незвичних скульптур / Фото Etretatgarden

Чого тут тільки немає: і футуристичні паркани-водовороти, і дерева, пострижені під скелі, і музична скринька, вживлена в дерево.

Клод Моне запрошує милуватися місцевим пейзажем
Клод Моне запрошує милуватися місцевим пейзажем / Фото Etretatgarden

Місцеві скелі полюбляв писати художник Клод Моне. На пам'ять про нього у саду встановили плетену скульптуру, що запрошує подивитися на місцевий пейзаж очима митця.

Окремо варто сказати про музичний супровід! Він просто космічний! Якщо дослухатися, періодично вимовляється слово "мистецтво" на різних мовах. У парку можна посидіти за величезним столом або повалятися на батуті химерної форми, – розповідають користувачі сервісу Tripadvisor.

Одна з численних інсталяцій
Одна з численних інсталяцій / Фото Etretatgarden

Однією з численних інсталяцій став витвір Сергія Катрана "Поки не зникне слово". Об'єкти повторюють форму звукової хвилі, що виникає, коли різними мовами вимовляють слово "мистецтво".

Об'єкт, що зображує звукові хвилі
Об'єкт, що зображує звукові хвилі / Фото Etretatgarden

Оригінально Пам'ятник коронавірусу: Дубай замовив монумент у всесвітньо відомого українського скульптора

Створити парк площею 2 гектари зуміли у рекордно короткий термін – усього за півтора року. Однією з проблем став пошук рослин, що могли б рости у частині парку з видом на океан. Виявилося, що солоний вітер нищить майже усі види паркових культур.

Меблі зі скам'янілого дерева
Меблі зі скам'янілого дерева / Фото Etretatgarden

У садах Етрета є меблі зі скам'янілого дуба, величезні морські мушлі на деревах, розкішна колекція орхідей, дерева, що переростають в скелі. Це місце недарма називають "садом емоцій".

Музична скринька, вживлена в дерево
Музична скринька, вживлена в дерево / Фото Etretatgarden