Надійний матеріал, який оберігатиме ваш будинок від морозів та надмірного тепла, має низку переваг. Проте також існують свої недоліки.

Схоже: Оформлення фасаду заміського будинку – популярні стилі: фото

Що таке фасадні декоративні панелі?

  • будівельний матеріал, який продається невеликими суцільними частинами;
  • використовується для обробки фасаду;
  • може бути виготовлений з дерева, металу, каменю, пластику, гіпсу та інших матеріалів;
  • монтується за допомогою спеціальних кріпильних елементів.

Переваги декоративних панелей


Панелі, які імітують камінь, набагато дешевші за натуральні аналоги / фото: Vbud

Захист стін будівлі від впливу снігу дощу чи туману. Такі плити вбережуть від примх погоди набагато краще, ніж звичайний тиньк.

Більшість матеріалів, з яких зроблені плити, не піддаються впливу іржі і ультрафіолету, експерти виділяють в цьому плані натуральний камінь.

Не потрібно проводити підготовчі роботи. Цілком вистачає видалення деталей, які виступають зі стіни. Крім того, монтаж можна робити без проблем в будь-яку погоду, на відміну від класичних фасадів. Під час роботи не використовують жодних клейких сумішей, а сам монтаж полягає в закріпленні панелей за допомогою кріпильних пристосувань.

Матеріал для декоративних панелей дозволяє легко зімітувати обробку будь-яким іншим матеріалом, навіть справжнім каменем.

Широка колірна гама облицювальної плитки і різноманітність фактур додадуть вашому будинку самобутню індивідуальність.

Вас зацікавить: Фасадне освітлення: важливі аспекти та практичні поради

Скільки б переваг не називали, завжди є і свої недоліки.

Недоліки декоративних панелей


Металеві панелі виготовлені з нержавіючого металу / фото: Royal Dah

Ціна. Деякі моделі вельми дорогі (особливо це стосується справжнього облицювального каменю), але навіть якщо ваш бюджет обмежений, то завжди є можливість підбору дешевших панелей.

Монтаж. Так, прості варіанти легкі в монтажі, але якщо ідеться про дорогий матеріал, то краще довіритись фахівцям. Адже хороший монтаж виконати самому буде вкрай складно.

Необхідність проведення фасадних робіт разом з іншими. Робити фасад з декоративних плит треба, узгоджуючи проєкт з іншими елементами будинку. Важлива точність вимірів у місцях стикування з дахом, дверними та віконними розрізами.

А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням