Взагалі склад декоративного тиньку містить звичайний тиньк з додаванням різних наповнювачів, а також гіпс, акрил, цемент, силікат та інші матеріали.

Вас зацікавить: Повторне фарбування стін: типові помилки та що варто знати

Види декоративного тиньку

Рельєфні


Рельєфні тиньки застосовують і ззовні і всередині / фото: Buduy

Після нанесення цей вид створює рельєфний візерунок на стінах.

Виходить це в основному через склад декоративного тиньку. Камінці, кварцовий пісок та інші матеріали в складі суміші додають візерунку певну структуру при нанесенні. Типовими варіантами є декоративні тиньки "короїд", "шуба", "баранчик".

Іншим рельєфним варіантом є фактурний тиньк. Тут візерунок створюється через дрібнозернистість самого тиньку. Щоб робота вийшла якісною, використовуються підручні засоби – щітки, губки, плівки або спеціальні валики з трафаретом малюнку.

Гладкі


У ванну добре підходять гладкі тиньки / фото: Vbud

В цьому випадку тиньк абсолютно гладкий, проте і він має кілька типів.

Акриловий декоративний тиньк має в своєму складі акрилові смоли. Відрізняється хорошим захистом від води і вологи, але має погану повітропроникність. Також мінусом є низький протипожежний захист.

Мінеральний тиньк складається в основному з цементу, вапна і гіпсу. Плюсом є хороша повітропроникність, проте при підвищеній вологості кімнати вимагає фарбування.

Силіконова суміш підходить для будь-яких приміщень і фасаду будівлі. Хороша паропроникність, вологостійкість і стійкість до стирання роблять її універсальною. Мінусом буде лише висока ціна.

Читайте також: Поєднання кольорів для дизайну вітальні – фото

В яких кімнатах найчастіше використовують декоративний тиньк


Декоративний тиньк зрідка роблять у вітальні / фото: Prometr

  • кухня;
  • ванна;
  • коридор;
  • балкон.

А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням