Проєкт стосувався реконструкції та перепланування старої квартири в історичній будівлі в самому центрі Львова на вулиці Гуцульській. Сама будівля зведена в 1892-1896 роках, тому проєктувальники вирішили зберегти все, що вижило.

Читайте також – У Львові відкрили хостел у в'язничному стилі: фото

До відновлення квартира була в жалюгідному стані, саме тому тріснуті стелі на кухні та у вітальні довелося прибрати. Над тими стелями залишились старі дерев'яні балки, які вдалось зберегти. Деякі з них уже гнили, як і підлога на кухні. Вбудувавши підлогове опалення – покрили підлогу натуральною мармуровою плиткою. Паркетний настил в кімнатах також відремонтований по всій квартирі.

Оновлена квартира виглядає дуже колоритно / Archdaily
Оновлена квартира виглядає дуже колоритно / Archdaily

Настінні бра були встановлені дуже ретельно через невеликі фрески, які знайшли у спальні. Ще одним елементом, який змогли врятувати та відремонтувати – старовинний гардероб середини 19 століття. З роками він став чорним через багатошаровий шар лаку. Історичну піч із заводу Левинського перевтілили у великий відкритий камін.

Стару піч переробили на сучасний камін / Фото Archdaily
Стару піч переробили на сучасний камін / Фото Archdaily

Проєктуючи цей простір, дизайнери намагалися зберегти певну атмосферу та дух квартири в історичному центрі Львова. Дизайнери також хотіли підкреслити доброзичливе оточення сусідства у типовому дворі Львова, де сусіди спілкуються зі своїх балконів.

Балкон залишили без змін / Фото Archdaily
Балкон залишили без змін / Фото Archdaily

У рамках цієї концепції замінили вікна, що виходять на двір, використовуючи великі алюмінієві рами, які широко відкриваються. Вікна на головному фасаді були відтворені за старою технологією з використанням деревини та оригінальної віконної фурнітури.

Читайте також – Секретний паб: в Шанхаї відкрили бар в підвалі зі стильним інтер'єром – фото

Великий багатофункціональний кухонний стіл містить мийку, варильну поверхню та трохи місця для сніданку чи роботи з дому. Відкриті кухонні шафи з горіхового дерева забезпечують легкий і швидкий доступ до всього, не тягнучи жодної двері.

Завдяки переплануванню на кухні стало більше місця / Фото Archdaily
Завдяки переплануванню на кухні стало більше місця / Фото Archdaily

Ванна кімната невелика – тут немає ні декору, ні меблів, лише речі першої необхідності. Варто зазначити, що у ванній кімнаті, на кухні та у вітальні немає світильників на стелі. Систему кондиціонування повітря розмістили на горищі над квартирою.

Квартира має колоритний вигляд / фото Archdaily

Дизайн спальні був змінений, щоб ізолювати дитячу кімнату, власник квартири хотів використати дві дерев’яні балки, зняті зі старого гуцульського будинку. Ці пучки з гравійованими написами походять з будинку, який збудував дід власника. Оскільки старого будинку вже не існує, балки мають особливе значення і створюють зв'язок між поколіннями.