Енергоефективність – це раціональне споживання енергетичних ресурсів шляхом меншого їх використання. Іншими словами, це стратегія, яка дозволяє досягнути економічно виправданих витрат природного газу, води, нафти, вугілля тощо.

Читайте також Дитяча кімната – особливості клімату

Енергоефективність – це економія та турбота про екологію

Обираючи між різними виробниками, слід купувати той прилад, який гарантує вищий клас енергоефективності Обираючи між різними виробниками, слід купувати той прилад, який гарантує вищий клас енергоефективності / Фото Daikin

Щодня наші домівки споживають чималу кількість природних ресурсів. 70% з них витрачається на опалення; 15% – на освітлення приміщення та побутову техніку; решта використовується на приготування їжі. Але якщо ви забезпечите у своїй оселі належний рівень енергоефективності, то зможете зекономити до 40% енергії. Це суттєво знизить загальну вартість комунальних послуг, що особливо важливо в осінньо-зимовий сезон.

Ще один фактор на який слід звернути увагу – економія ресурсів та турбота про навколишнє середовище. Річ в тім, що теплові електростанції, які відповідають за вироблення електроенергії, необхідної для роботи нашої техніки, є першими в списку найбільш забруднювальних виробництв.

Кожна з таких станцій завдає неабиякої шкоди екології, тому ми повинні мінімізовувати використання електричної енергії, споживати її розумно та виважено. Це означає, що, обираючи між різними виробниками техніки, слід звернути увагу на продукцію, яка гарантує вищий рівень енергоефективності.

Як визначити клас енергоефективності побутової техніки

Обирайте техніку, клас якої відповідатиме сучасним стандартам енергоефективності Обирайте техніку, клас якої відповідатиме сучасним стандартам енергоефективності / Фото 24 канал

Класифікація енергоефективності має 7 рівнів (від А до G). Будь-який електроприлад має на коробці відповідну наклейку, яка проінформує вас про ступінь витрат енергії. Той чи інший клас присвоюється техніці в залежності від кількості кіловат, яку вона споживає. Найбільш ефективними є класи "А – А+++". Маркування E, F, G навпаки витрачають надмірну кількість електроенергії. В сучасних реаліях вони зустрічаються рідше, але додаткова увага до цього параметру ніколи не буде зайвою.

Як обрати кондиціонер, зважаючи на енергоефективність

Енергоефективність кондиціонера – це співвідношення потужності охолодження до споживаної потужності. В технічній документації він позначається коефіцієнтом ERR (Energy Efficiency Ratio), який не варто плутати з коефіцієнтом потужності обігріву – COP (Coefficient of Performance).

Розрахунок енергоефективності кондиціонера здійснюється за складним алгоритмом, оскільки враховуються одночасно коефіцієнти охолодження і нагрівання. Останні визначаються кількістю теплової енергії, яка виділяється за годину роботи апарату при максимальному навантаженні техніки. Саме вони показують, у скільки разів теплова потужність перевершує потужність споживання електроенергії. Для класу А коефіцієнти складають > 3,2 – 3,6, коефіцієнт класу B знаходяться в межах > 3.0 – 3.2.

Який виробник кондиціонерів вважається передовим у сфері енергоощадних технологій

Daikin рівномірно розподіляє повітряні потокиDaikin рівномірно розподіляє повітряні потоки, що дозволяє отримувати найвищі показники якості повітря з мінімальними затратами електроенергії / Фото Daikin

За більш як 90 років досвіду роботи у сфері кондиціонування, компанія Daikin завоювала статус лідера у сфері енергоефективних технологій. Багаторічні дослідження та інноваційний підхід, допомогли компанії стати першим виробником кліматичного-обладнання та ввести в широкий обіг поняття сезонної ефективності.

Термін, популяризований компанією Daikin, став показником істинної енергоефективності систем опалення та охолодження впродовж року. На відміну від попередників, нова методика відстежує щоденну роботу приладів, враховуючи коливання температури та перебування в режимі очікування. Через рік накопичення даних, користувач отримує повну картину споживання електроенергії.

Уся кліматичні прилади, зокрема спліт-системи компанії, відповідають енергозберігаючим вимогам, а такі опції, як датчик руху й таймер, допомагають кондиціонерам досягти класу А+++ сезонної ефективності.

Ще одна революційна розробка компанії – енергоефективна інверторна технологія, яка дозволяє уникнути втрат енергії в кондиціонерах шляхом ефективного регулювання частоти обертів двигуна. Замість того, щоб витрачати додаткову енергію при вмиканні та вимиканні, інвертор регулює частоту обертання двигуна таким чином, що він працює безперервно й більш ефективно. Це зменшує споживання електроенергії на 30%.

Економія коштів, збереження навколишнього середовища та вищі показники потужності – це те, чому слід обирати енергоефективні кондиціонери. Й щоб не помилитися з вибором – довірте атмосферу свого дому перевіреному виробнику.